• 18.12.2016

  Tak mě to zase chytlo!
  Touha po zážitku, dobrodružství, trochu asi i závod, výzva. Koukl jsem se na předchozí ročníky a upřímně nevěděl, jestli to bude zábava nebo se tiše nevytratím. Ten den ještě byla oslava prababiččiných narozenin kousek od startu, takže připravené věci s sebou a hurá s plným břichem na to. Pohodová nálada kolem a setkání se známými tvářemi shodila malou nervozitu a už se rozdává Večerník! Čtyři mapy s orientačním bodem-startem na každé z nich a... je to zrcadlově! Zrovna tenhle týden jsme se doma bavili na téma pravá, levá ruka a ženy. Pravidlo pro dnešní večer: když je to na mapě doleva, tak ve skutečnosti jdi do pr...ava! Jednoduché. Pěkné popobíhání po Jižňáku, dvakrát stejná kontrola, několikrát šlápnutí do ledové louže a po doběhu 17,5 km asi tak odpovídalo mým dnešním dovednostem.
  Ondra
  Výsledky  11.12.2016

  Jedu takhle se Stříškama směr Vary, abych si udělal malý výlet nad Jáchymov, kam se chystáme na lyžák a cestou zpátky jsem si připravil menší dobrodružství v podobě areálu pevných kontrol na Kladně. To vám teda bylo! Prvních asi pět kontrol jsem stihl ještě ráno, než jsme se srazili. První nebyla, druhá umístěná jinde, třetí nebyla, čtvrtá nebyla, pátá umístěná na špatném plotě. Skoro jsem si říkal, jestli se tam navečer vůbec má cenu vracet!? Nedalo mi to a šel jsem i zbylé. Některé byly vcelku pěkně pohodově umístěné, dvě chyběly (asi se mi nepodařilo najít kout paseky, střed mokřiny a opět: záhyb paseky) Jinak vcelku roztomilé, rád bych si to prošel ve dne, abych viděl co všechno tam je a není. Po zkušenosti s APK Hostivař a VOSA je mi docela jasné, že nenechavé ruce návštěvníků udělají své, ale také je nutné jednou za rok projít trať a obnovit kontroly, aby byly co k čemu.
  Ondra  2.12.2016

  Po několika přípravných trénincích na Spořilově si Janča zaslouží skutečný závod, aby prokázala, jestli něco pochytila. Sice se jedná o noční, ale to snad nevadí! Vzali jsme i obě děti s kočárem, tak bude určitě o zábavu postaráno. Otík dostal fungl novou baterku, tak s ní svítí už od metra. Dorazíme na start a klasika. Otík se sekl, Víťa v povozu neprotestuje. Po pár metrech se Janča chytá a dokonce se v mapě zorientuje a pokračujeme správným směrem. Nějakou kontrolu raději vezmu s Otíkem sám, akorát se při návratu zhrozím toho, že v případě minutí Janča nemá mobil. Naštěstí ten náš povoz je dostatečně označený, takže jdeme skoro najisto a už je tu cíl a v něm Mikuláš a anděl s malou sladkostí pro děti. Pěkně vymrzlí dorážíme domů s polospícími dětmi.
  Ondra
  Výsledky